K2 BELGESİ ÜCRETLERİNDE İNDİRİMİN SON GÜNLERİ – k belgesi 2018

K2 BELGESİ ÜCRETİ  İNDİRİMİNİ KAÇIRMAYIN DİKKAT SON GÜNLER.10.000TL YERİNE 2.500 TL ÖDEYİN

K Belgelerinde indirim bugünden tarihinden itibaren  % 75 ‘ olarak yeniden belirlendi.

Kendi malını taşıyan ve toplam yüklü ağırlığı  3,5 tonu geçmeyen(kamyonet) eşya ve yük taşımacılığı yapan araçlar için alınması gereken K2 belgelerinde, Bakanlığa ödenecek olan harç ücreti olan 10.000 TL yerine % 75 indirim tutarı olan 2.500  TL ‘lik harç ödeyerek K2 Belgesini alın. ( yıldızlı k2 yetki belgesi K2* yıldızlı)

Resmi Gazete’nin 9 Eylül 2005 sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren Karayolu Taşıma Yönetmeliği’ne istinaden yurtiçi eşya- yük taşımacılığı için alınması zorunlu olan k belglerinde denetimler başlamış durumda ve belgesiz araç kullanmanın cezası da kesinleşmiş olup Karayolu Taşıma Kanunu Madde 26/a ‘ya maddesine göre   1,645,00 TL gibi ağır bir cezası ile karşı karşıya kalınabilmektedir.

Daha önceden k belgesini almış olup taşıt kartının aslını araçta bulundurmayan araç sahiplerine de para cezası uygulanmaktadır.

Belgelerini almadan taşımacılık yapanlara  Karayolu Taşıma Kanunu’nun  26/a  maddesine istinaden (K2 BELGESİ CEZASI) 1.645 TL  para cezası verilecekir. Ayrıca K Yetki Belgesi’ni almış olup da taşıt kartının aslını aracında taşımayanlara da para cezası uygulanacaktır.

K belgeleri başvuruları Ulaştırma Bölge Müdürlüklerine yapılmaktadır.Ulaştırma Bakanlığı Bölge Müdürlüğü olmayan illerde ise başvurular Ticaret Odalarına yapılmaktadır.

NOT : K2 belge sahibi firmalar, sadece kendi adına kayıt ve tescil edilmiş özmal taşıtları taşıt belgelerine kaydettirerek kullanabilirler.

K türü belgelerinin ücretleri T.C.Ziraat Bankası ve Vakıflar Bankasına size özel olarak verilecek ödeme numaranız ile birlikte yatırılmaktadır.

Başvuru işlemleriniz için arayınız veya mail atınız biz sizi arayalım .02124654232(pbx) info@k2yetkibelgesi.com